Parkinson Hastaları İçin Geliştirildi

Parkinson hastalarının yaşadığı en büyük sorun, el titremesidir. Kesin tedavisi olmayan hastalığın en önemli semptomu olan el titremesi bazen o kadar şiddetlenir ki hastalar yemek dahi yiyemez konuma gelebilir.

 

Google ayrıca el titremelerine karşı, bazı mutfak araç gereçleri, makas ve kalem tutacağı gibi ürünler de üretti. Ne zamana piyasaya çıkacağı merak edilen ürün için ise Google süreci hızlandırdı ve yılbaşından önce çıkartarak, satışı artırmayı hedefledi. Titreme karşıtı özelliği bulunan kaşığın fiyatı, İngiltere için 180 İngiliz Sterlini yani 628 Türk Lirası olarak belirlendi ancak Türkiye’de fiyatının ne olacağı ve burada ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.parkinson hastalıgı

 

Dünya üzerinde el titremesi veya Parkinson hastalığından muzdarip 10 milyondan fazla insan olduğu biliniyor. Bunlardan biri de Google’ın kurucularından Sergey Brin’in annesi. Brin’in kendisi de ileride Parkinson hastalığından etkilenmesini sağlayacak bir gen yapısına sahip. Bu yüzden Parkinson hastalığının tedavisi için şimdiye kadar 50 milyon Dolar bağış yapmış.

Bir Cevap Yazın